Rozwój każdej firmy wiąże się niemal zawsze ze wzrostem ilości opracowywanych danych. Zarządzanie coraz większą ilością informacji, a zwłaszcza danymi rozliczeniowymi, wymaga odpowiednich narzędzi analitycznych i skutecznego controllingu. Przyjrzyjmy się, dlaczego tak ważna w prowadzeniu firmy jest analiza finansowa. Jak w szybki i przejrzysty sposób operować na danych.

 

Analiza finansowa: narzędzia

W efekcie brak dostępu do wszystkich potrzebnych w odpowiedniej formie danych może być hamulcem w przepływie informacji w różnych działach firmy. Może to skutkować negatywną wydajnością i dodatkowymi problemami z utrzymaniem produktywności.
Aby temu zapobiec, niezbędne jest wdrożenie nowoczesnych narzędzi do analizy danych. Jednym z takich narzędzi jest zaawansowany Excel (w tym Power Query, Power Pivot) oraz zyskujący na popularności Power BI.
Dzięki posiadanym narzędziom firma w szybki sposób może odświeżyć dane, poznać bieżące wyniki w postaci interaktywnych raportów. Power BI także świetnie sprawdza się w prezentacji wyników jako prezentacja biznesowa. Dane ukazane w Power BI są czytelne i przyjazne zarówno dla użytkownika, jak i dla odbiorcy.

Analiza finansowa: korzyści

Dobrze dobrane narzędzia umożliwiają agregację danych z różnych źródeł. Jakie są korzyści z wprowadzenia do analizy finansowej narzędzi klasy BI? To między innymi:

  • szybki dostęp do danych
  • możliwość odświeżenia danych w każdym momencie
  • łatwe wykrywanie trendów w danych
  • praktyczne użytkowanie i funkcjonalność
  • przyjazna dla użytkownika obsługa
  • stała dostępność danych
  • opcja odczytu danych z poziomu smartfonu
  • pewność ochrony danych

 

Dzięki wspomnianym narzędziom firma może stać się cenionym partnerem biznesowym i zarazem zaufanym doradcą swoich klientów. Nowoczesne narzędzia pomagają w analizie, planowaniu i raportowaniu wydajności, a co za tym idzie poprawie wyników firmy.
W przypadku pytań lub konsultacji zapraszamy do kontaktu.

 

Zapraszamy do indywidualnej konsultacji.

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy Ci znaleźć najbardziej efektywne rozwiązania dla Twojego biznesu.

Dołącz do naszego newslettera

i zyskaj bezpłatny dostęp do najnowszych informacji z branży księgowej, podatkowej oraz prawnej, aktualnych trendów w kryptowalutach i niezbędnych porad dla Twojego biznesu. Bądź na bieżąco i nie przegap żadnej ważnej zmiany, która mogłaby wpłynąć na Twoją firmę. Z nami zawsze będziesz krok przed konkurencją!