Dedykowana księgowość

TAXO Biuro Rachunkowe – Twój niezawodny zespół specjalistów w świecie księgowości. Nasza profesjonalna drużyna jest zawsze gotowa, aby pomóc Ci w każdym aspekcie finansów Twojego biznesu.

Przełamujemy stereotypy o tradycyjnej księgowości. Dzięki otwartości na nowe technologie i innowacje, Taxo to biuro rachunkowe, które idzie z duchem czasu. Oferujemy rozwiązania, które są dopasowane do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.

Nasza misja to nie tylko świadczenie usług księgowych najwyższej jakości, ale także budowanie trwałych relacji z naszymi klientami. Wierzymy w indywidualne podejście do każdego przedsiębiorcy, dostosowując nasze rozwiązania do jego specyficznych potrzeb. Dzięki temu wspieramy naszych klientów w skutecznym zarządzaniu finansami i osiąganiu sukcesów w biznesie.

Oferujemy usługi księgowe dla działalności gospodarczych, spółek i fundacji:

Prowadzenie
księgi handlowej

Prowadzenie księgi handlowej głównej wraz z kontami analitycznymi oraz kwalifikacji formalnej i rachunkowej dokumentów księgowych, takich jak: faktury sprzedaży i zakupu, rachunki, listy płac, wyciągi bankowe i raporty kasowe itp.

Prowadzenie
ewidencji

Prowadzenie ewidencji sprzedaży i zakupów VAT, środków trwałych oraz naliczania amortyzacji.

Sporządzanie
deklaracji

Sporządzanie deklaracji podatkowych w zakresie podatku VAT oraz naliczania zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych i fizycznych.

Prowadzenie spraw kadrowo–płacowych

Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych w zakresie rozliczania czasu pracy obejmującego naliczanie wynagrodzeń oraz rozliczanie urlopów i zwolnień chorobowych.

Deklaracje
ZUS

Sporządzanie deklaracji ZUS w formie elektronicznej.

Aktualizacja
danych

Dokonywanie aktualizacji danych objętych NIP po otrzymaniu odpowiednich informacji od Zleceniodawcy.

Reprezentacja
Zleceniodawcy

Reprezentowanie Zleceniodawcy przed organami skarbowymi oraz ZUS.

Comiesięczny
raport

Zawiera informacje dotyczące podatków do zapłaty oraz przychodów i kosztów związanych z danym miesiącem, umożliwiając kompleksowe monitorowanie finansowej sytuacji firmy.

Roczne sprawozdanie finansowe

To kompleksowy raport zawierający wprowadzenie, bilans, rachunek zysków i strat oraz informację dodatkową prezentujący finansową sytuację oraz wyniki działalności firmy za określony rok, zgodnie z obowiązującymi standardami rachunkowości i regulacjami prawnymi.